• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Zima 2018: Výběr kabelky

19.11.2018, 11:48

Jaké kabelky přivítají zimní sezónu 2018/2019? Pojďme společně prozkoumat jednotlivé modely.

Ledvinka jako crossbody 

Tento trend začaly hodně prosazovat zahraniční celebrity, dnes už se ho drží i naše hvězdy nebo fashion blogerky. Ledvinky se v poslední době staly opravdovým trendem. Dnes už se nenosí jen pod pasem, ale taky jako crossbody. Nasaďte kabát, huňatou šálu, připněte ledvinku a můžete vyrazit kamkoliv se vám zamane. Největší výhodou ledvinek je asi to, že je můžete nosit opravdu ke všemu. I když jde původně o čistě sportovní doplněk, dnes si ho můžete vzít i k ležérnímu oděvu. Ostatně tomu jsou některé modely přímo přizpůsobeny. 

Kabelky s logem 

Potisk, ornament, ale nejvíce popisky. Ty teď opravdu nejen ve světě kabelek letí. Módní návrháři dávají logům svých značek mnohem rozsáhlejší podobu, kladou důraz na všechny texty a nápisy. Popisek bohatě stačí jeden, v současné době vede minimalismus a jednoduchost.

Zimní batůžky 

Batohy doslova otřásají světem a v zimě jejich produkce rozhodně nepoleví. Těšit se můžete na batůžky ze silné kůže nebo modely s ozdobnou kožešinou. Seženete jak ležérní doplňky, tak i sportovní. Máte už doma batůžek v zimní barvě? 

 

Průhledné plastové tašky 

I když se i světoví návrháři snaží světem šířit lásku k přírodě, některé kousky s ní bohužel neladí. Jeden takový tvoří plastové kabelky, které jsou v současné době opravdu velkým trendem. Obvykle se skládají ze dvou částí. Vrchní vrstvu tvoří plast, který je zcela průhledný. Nejčastěji se setkáte s jeho čirým provedením, k dostání jsou ale i mnohabarevné kousky. Ve vnitřní části takové kabelky pak najdete obvykle menší uzavíratelnou kapsu, do které můžete schovat veškeré předměty, kterými v kabelce nechcete poutat pozornost. Do této přihrádky je vhodné schovat taky veškeré cennosti. V tašce je samozřejmě nutné udržovat si pořádek. 

Kabelky s kožichem 

Tenhle materiál k zimě prostě patří! Vybavte se do zimy speciální kabelkou, která ohřeje i věci schované uvnitř ní. Kabelky s kožíškem budou k dostání ve všech velikostech a provedeních, stačí si jen vybrat. Velmi stylově bude vypadat třeba kožešinová kabelka do ruky. Na módní trh se taky chystají vstoupit kožené kabelky s barevnou podšívkou. 

Kabelka na krk 

Ano, vážně. Do módy přicházejí drobné kabelky, které mají popruh přesně tak dlouhý pro zavěšení za krk jako náhrdelník. Kabelky kopírují styl dětských peněženek a brašniček na drobnosti. Pořídíte si taky speciální krční kabelku?  

Kabelky válcového a kulatého tvaru 

V kurzu jsou momentálně malé kabelky ve tvaru válce nebo takzvané váčky. Nosí se obvykle v ruce, ale seženete i modely obsahující připínací popruh přes rameno. Pokud vás již nebaví klasická psaníčka, budou pro vás tyto kabelky skvělou náhradou třeba i na ples. Na trhu se jich letos objeví dost, určitě si ani nebudete moci vybrat. 

Víc než kdy dřív letí taky kulaté kabelky. Nebojte se je zkombinovat s botami do špičky nebo outfitem ostrých tvarů. Doplněk s ostatními kousky pak bude designově kontrastovat.