• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Detox šatníku pro novou sezónu

26.11.2018, 13:13

Podzimní nálada je definitivně tu, brzy dorazí zima. S novou sezónou je dobré naplánovat alespoň malou šatníkovou čistku. Jaké kousky už nebudete potřebovat a čím je nahradit?

Chokery už neletí 

Chokery se staly hitem letošních teplých dní, teď už nás zase opouští. Pokud se vám doplňky krku zamlouvaly, vyzkoušejte kombinaci upnutého roláku, přes který zapnete ozdobný jemný řetízek. Kromě toho letí velké náušnice. 

Z hranaté kabelky do kulaté

Letošní podzim tvoří mezník taky pro styl kabelek. Zatímco ještě před pár měsíci byla veliká poptávka pro hranatých kabelkách všeho druhu, dnes každá dáma shání doplněk pouze se zaoblenými rysy. Pořiďte si novou crossbody kulatou krásku. Pokud potřebujete tašku větších rozměrů, kabelka ve tvaru váčku je další skvělou volbou. 

 

Jedno odhalené rameno schovat 

Dalším módním hitem byla letos odhalená ramena. Topy i svetry tohoto stylu pomalu upadají v zapomnění. Za to je nahrazují asymetrické kousky. Oblečte si top na jedno rameno nebo váš oblíbený oversize svetr nechte spadnout z jednoho ramena. 

Minimalistické nápisy se stanou číslem jedna 

Potisk bude v kurzu stále, jen se změní jeho vzhled. Už nepofrčí malovaná trička s nejrůznějšími motivy. Návrháři klasou důraz na nápisy všeho druhu. Na trhu najdete trička popsaná drobným ozdobným písmem, ale i velké nápisy základního fontu. Otestujte, jaké halenky tohoto stylu vám sluší. Tento trend se neobjeví jen na vršcích, najdete ho i na kalhotách nebo kabelkách. 

Krátké topy a rozevláté sukně

Hluboko do skříně byste měla schovat taky crop topy nebo rozevláté sukně bohémského stylu. Toto oblečení se hodí na festival nebo k vodě, v zimě vás neohřeje. Pokud máte ráda krátké vršky, raději sáhněte po mikině, pod kterou navlékněte delší tričko. Mini sukně noste klidně stále, ale pořiďte si pod ně teplé punčochy. Na oblečení jemných lehkých materiálů přes zimu zapomeňte. 

Módní dámská šrafovaná kabelka červená - MARIA C Abbigail

Oblečení plné žmolečků, děravé nebo se skvrnami musí hned pryč

Asi není nutné připomínat, že byste se definitivně měla rozloučit s oděvem obsahujícím nějakou vadu i s oblečením, které už je takzvaně zašlé. Pokud nemůžete váš kousek nijak opravit nebo vyčistit, vyhoďte ho. Jistě brzy seženete jinou krásnou věc na sebe. Nezapomeňte vyčistit od prachu i nečistot své boty, novou podobu si zaslouží i vaše kabelka. 

Samozřejmé je taky vyřazení nebo uschování takového oblečení, které vám je již malé nebo naopak velké.

Vzorované za jednobarevné 

Letos frčí minimalismus. Návrháři klasou důraz na detaily vykouzlené šitím, nikoliv malováním látky. Vyměňte kousky oblečení se vzory za jednobarevný oděv. 

 

Módní dámské večerní psaníčko růžové - Delami 2902

Stylová dámská kabelka přes rameno šedá - MARIA C Veronica