• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Nebaví vás venčení mazlíčka? Cool pejskařská móda to změní!

24.5.2017, 21:35

Venčení našeho čtyřnohého miláčka nebývá vždy příjemnou záležitostí. Někdy se nám prostě nechce. Dvojnásob to platí, když nám počasí právě nepřeje a prší. Požádáte-li o vyvenčení rodinného psa svou pubertální ratolest, patrně se dočkáte řady výmluv, otrávených pohledů, a nakonec rezignovaného vzdychání. Přitom lze velmi snadno změnit venčení v zábavnou a příjemnou záležitost. Váš potomek si může zvýšit sebevědomí a snáze si najde nové kamarády. A vy se zase při venčení můžete cítit příjemně a pohodlně. Zároveň se módně sladíte se svým čtyřnohým mazlíčkem. Co je k tomu třeba? Stačí jen sladit outfit a módní doplňky se svým psem.

V hlavní roli pes

Při výběru outfitu a doplňků zohledněte svého psa. Jde spíše o pohodářské společenské plemeno (jako např. francouzský buldoček, mops, pekinéz, maltézáček) nebo o sportovně založené (jako je třeba dalmatin, ohař, setr, chrt)? Pokud váš pes nevyžaduje příliš pohybu, zvolte pohodlný (klidně i elegantní) outfit. Máte-li aktivního psa, zvolte sportovní oblečení. Svůj outfit a doplňky aspoň částečně slaďte s vodítkem a obojkem/kšírkou svého psa. 

 

Nejsnáze sladíte boty a tašku!

Jelikož slaďování oblečení s vaším psem může být pro vás omezující, soustřeďte se na své doplňky (zvláště obuv a tašku). Dámy, při volbě obuvi zapomeňte na lodičky, k venčení jsou zcela nevhodné! Vybírejte boty na nízkém podpatku, tenisky, baleríny nebo sandály. Nejzásadnějším doplňkem každého pejskaře je taška, kabela či ledvinka. Velikost doplňku se odvíjí od velikosti psa a jeho potřeb.

Doplňky pro pejskařky

Vlastníte-li malé plemeno, potřebujete malý doplněk. Skvělou volbou je neformální psaníčko (David Jones Allyson, David Jones Avenelle). Majitelkám středních plemen sluší zvláště crossbody kabelky jako třeba ItalY Saffie nebo Silvia Rosa Valere. Pokud máte větší plemeno, může se vám hodit městský batůžek (např. Silvia Rosa Maycee nebo Piace Molto Cammi).

 

Co ocení pejskaři?

Módní doplňky nejsou pouze doménou žen, ale samozřejmě i mužů. Pejskařům vyhovují tašky nošené jako crossbody (např. Enrico Benetti Jack), tašky přes rameno (např. SendiDesign Leverett) a ledvinky (Enrico Benetti Darcio). Velikost doplňku závisí na velikosti psa. Majitelům malých plemen sluší kupříkladu ledvinka Enrico Benetti Elliot přes rameno. Vlastníte-li střední plemeno, bude vám jistě vyhovovat Gerard Henon Delrico. Pokud chováte velké plemeno, bude vám slušet třeba stylová kabela Hill Burry Ernst.