• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Éra boho stylu

15.8.2018, 13:59

Pohodlný, ženský, romantický. Třeba takto by se dal charakterizovat boho styl. Má však mnohem více stránek a my je dnes poznáme. Víte, kdy éra božského stylu započala a jakými pravidly se máte při oblékání v tomto duchu řídit? Vše se dozvíte v našem článku.

Styl boho můžete znát taky pod zahraničním pojmenováním boho chic. Tak byla nazývána prvotní odrůda této módy, která se zrodila na americkém kontinentu mezi šedesátými a sedmdesátými léty. 
 
Krajky, třásně, výšivky a hlavně volné střihy – už výčet hlavních znaků boho stylu naznačuje, že se tato módní linka bude pojit s přírodou. Nezbytností jsou taky květiny ve formě vzorů, ale i ty živé ve vlasech. Boho styl podporuje v rámci ochrany životního prostředí oblečení z druhé ruky. Nabádá k přetváření již okoukaných kousků v nové originály a k vlastní výrobě šperků. 

Jedním z hlavních znaků boho stylu je, možná pro vás překvapivě, nedokonalost. To neznamená, že se máte obléct do toho, co první najdete v šatníku, ale nemusíte se až tak soustředit na upravenost. Nemáte chuť na upnutou košili? Ta v boho stylu ani není povolena. Oblékněte ji na tílko a nechte ji na sobě vlát. Omezte kombinaci vzorů a barev, nechte se unést jednoduchostí. Pamatujte, že krása je založena na nedokonalostech. 

Bez vrstvení oblečení to nepůjde, jak už ostatně bylo naznačeno v předchozím odstavci. Jednotlivé kousky oblečení se mohou ledabyle překrývat. Nebojte se stejnou taktiku využít i pro šperky. Zkombinujte korálky se zlatými řetízky, nezapomeňte využít i přírodu. Mušle, pírka, kamínky nebo dokonce zuby? To je přesně ono. Máte problém s tím, že je vaše kabelka malá a jen těžko do ní uschováte vše potřebné? Pak je na čase k ní přidat ještě jednu. Větší, menší, na tom nezáleží, kombinacím se meze nekladou. 

Když boho styl podporuje přírodu, je vám asi jasné, že nedá dopustit taky na módní předměty z přírodních materiálů. Vyměňte je za syntetiku, poděkuje vám i vaše kůže. 

Nebojte se volných věcí. Máte téměř povinnost sáhnout po vzdušných kouscích. Založte svůj outfit taky na oversize oblečení. A pokud daný oděv na vás bude moc vlát? Zkroťte ho jednoduchým páskem nebo jiným řetízkem. 

S výběrem oblečení si již jistě poradíte, pojďme se ještě podívat na to, jak outfit dovést k dokonalosti pomocí kabelky. Jaké tašky budou k podpoře boho stylu ideální? 

Vzhledem k tomu, že se boho styl vyznačuje volnějšími pravidly, tak můžete počítat s tím, že pokud se na kabelce vyskytnou třásně, peříčka nebo přírodní motivy, už s ní můžete počítat. 

Milovnice boho stylu nedají dopustit na barvy přírody, které podpoří celkový fashion look. Jak se vám líbí Módní kožená kabelka přes rameno hnědá značky ItalY Georgine? Je prostorná, elegantní a hlavně vyrobena z pravé kůže, díky které se může stát dominantou celého outfitu. Kabelce nechybí ani designové třásně volně k ní zavěšené. 

Nebojte se krajek, i ty bezpochyby s boho stylem ladí. Psaníčko do ruky vždy nemusí působit jako formální doplněk, naopak skvěle zapadne k volnému boho stylu. Pevné dámské krajkové psaníčko meruňkové můžete popřípadě zavěsit přes rameno díky přiloženému řetízku. Jeho barva skvěle osvěží váš letní look.