• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Výprava za módními doplňky

23.4.2017, 21:30

Patříte k nadšeným obdivovatelkám kabelek a dalších módních doplňků? Nevíte, kde jsou jedinečné sbírky moderních i historických doplňků k vidění? Máme pro vás tipy na akce a místa, kde si můžete kabelky, psaníčka a jiné doplňky prohlédnout.

Tassenmuseum Hendrikje 

Nejrozsáhlejší sbírkou kabelek na světě se může pochlubit nizozemské Muzeum kabelek a peněženek (Tassenmuseum Hendrikje), které se nachází v Amsterdamu. Prohlédnout si zde můžete více než 5000 kabelek, psaníček a peněženek. Kromě stálé expozice jsou k vidění menší krátkodobé výstavy.

Nejen dámy mají své módní doplňky

Jestliže si myslíte, že jde o podívanou jen pro dámy, pak jste na omylu. Muzeum má v současné době co nabídnout i mužům. Od 11.3. do 27.8. se koná výstava věnovaná pánským módním doplňkům s názvem It’s a Men’s World. Můžete se těšit na pánské doplňky tematicky rozdělené do skupin: Hunting, Wall Street, Sports & Travel. 

 

Fashion Fair Prague 2017

Kvůli prohlídce módních doplňků nemusíte až do Amsterdamu. Zajímavými kabelkami, peněženkami 
i jinými doplňky se můžete pokochat také v Praze. V termínu od 27.4. do 29.4.2017 se na Výstavišti Holešovice koná módní veletrh s názvem Fashion Fair Prague 2017. Jedná se o akci zaměřenou výhradně na prezentaci českých a slovenských značek. Obdivovat tu můžete kabelky, tašky, batohy, peněženky, ale rovněž i šátky, šperky, obuv a oděvy. Jedinečná možnost k bližšímu seznámení s módní produkcí tuzemských tvůrců a našich blízkých slovenských sousedů rozhodně stojí za to.

Jedinečný design a kvalitní zpracování mají i české a slovenské kabelky

Kvalitní kabelky nenajdete jen pod britskými, francouzskými, italskými nebo třeba nizozemskými značkami. Nevíte, jaké české a slovenské značky kabelek existují? Mezi slovenské značky kabelek patří např. Annie Claire. Kvalitní tašky a peněženky české produkce představují třeba značky Kabea či SendiDesign