• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Recenze letních kabelek: Nejlepší a nejhorší materiály pro léto 2023

14.7.2023, 15:20

Teplé počasí je tady a proto se dnešní téma bude věnovat materiálům, z nichž jsou kabelky vyrobeny, a jak se vyrovnávají s letními podmínkami.

Jak je to v létě s koženými kabelkami? Kožené kabelky a kožené tašky jsou velmi oblíbené díky svému luxusnímu vzhledu a odolnosti. Jsou příjemné na dotek a dodají vašemu outfitu eleganci. Nicméně, kožené kabelky vyžadují určitou péči jak v zimě, tak i v létě! Aby byla kůže stále krásná a předešlo se jakémukoliv poškození struktury, vzhledem k vysoké vlhkosti a horku, vyžadují tyto kabelky pravidelnou údržbu. 

Kabelky ze syntetické kůže nebo syntetiky jsou další alternativou. Jsou odolné vůči vodě a vlhkosti, což je velkou výhodou v letních měsících. Nicméně, syntetická kůže nemá stejnou prodyšnost jako pravá kůže, což může být v horkých dnech nepříjemné. Doporučujeme proto kabelky, které můžete nosit v ruce,
bude tak vznikat méně tření. 


Nejlepší volbou pro letní měsíce jsou látkové tašky a kabelky. Jsou levné, lehké a prodyšné. Pokud se na nich objeví skvrny od zmrzliny nebo písku z pláže, lze je snadno vyčistit. 

Co je nám všem jasné.. všechny tyto materiály mají své výhody i nevýhody. Při výběru kabelky pro letní období byste ale měli zvážit, jaký materiál vám bude nejpříjemnější. Jestli nosíte tašku na boku u pasu, kde je většinou nějaká část oblečení, nebo na zádech (například batohy), kde jsme zase většinou odhalení. Dalším bodem pro rozhodování je čas, a to ve smyslu - kolik času chcete věnovat péči o svou tašku či kabelku. Ani hmotnost bychom neměli podceňovat. Nejlehčí budou určitě látkové produkty. Kůže a syntetika má většinou stejnou gramáž, v těchto případech záleží na velikosti tašek. 

Na našem eshopu vyberete z tisíců produktů, a pokud si nevíte rady, oslovte naši infolinku, velmi rádi Vám jakkoliv poradíme. :)