• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Znáte druhy kabelek? 1

30.7.2017, 23:39

Patrně nejoblíbenějším a nejpraktičtějším dámským doplňkem je kabelka. Existuje jich řada druhů, k nejznámějším patří psaníčka, crossbody kabelka či shopper. Tím však výčet druhů kabelek rozhodně nekončí. Víte třeba, jaké exitují typy psaníček? To a mnohem víc se dozvíte v našem kabelkovém seriálu.

Není psaníčko jako psaníčko

Zpravidla si je bereme jen při zvláštních příležitostech, protože jsou obvykle malé a úzké. Nosí se většinou v ruce, protože bývají bez popruhu. Navíc se do nich mnoho věcí nevejde. Řeč je večerních společenských kabelkách neboli psaníčcích. Tento dámský doplněk prošel významným vývojem, vzniklo řada netradičních modelů a praktičtějších typů. Dávno se už nevyrábí jen psaníčka malá, úzká a bez popruhu. Psaníčko si proto můžete vzít i na procházku do města nebo si jej přehodit přes rameno.

 

Bagetka

Jak sám název psaníčka napovídá, připomíná svým tvarem bagetu. Rovněž bývá nošena pod paží, jak bývá časté při přenášení zmíněného francouzského pečiva. Rozhodně s ním nemusíte vyrazit jen na ples nebo jinou společenskou událost. Hodí se i na procházku. Elegantně a moderně zároveň působí třeba bagetka LS Fashion 0291. Můžete ji nosit nejen pod paží či v ruce, ale díky odnímatelnému řetízku i přes rameno.

Clutch

Klasické psaníčko bez popruhu, které lze nosit jen v ruce nebo pod paží. Tento typ je určen do divadla, na ples a jiné společenské příležitosti. Preferujete-li jemné doplňky s jednoduchým designem, doporučujeme vám např. clutch psaníčko Delami Amalie. Z výraznějších kousků vás jistě zaujme Belda s imitací kožešiny.

Minaudiere bag

Hledáte výrazný a luxusně vyhlížející doplněk, s nímž budete nepřehlédnutelná? Pak zvolte psaníčko typu minaudiere bag. Hodí se zvláště na plesy, bankety či recepce. Toto psaníčko vám poskytne miniaturní úložný prostor pro drobné nezbytnosti, zároveň slouží jako šperk. Minaudiere bag totiž bývá bohatě zdoben kamínky. Příkladem takového unikátního psaníčka je třeba LSE00119 s boxerem.

Envelope

Jde o typické listové psaníčko připomínající svým tvarem dopisní obálku. Lze jej nosit jak k večerním šatům na různé společenské příležitosti, tak k ležérnějšímu outfitu ve volném čase. Zajímavé listové psaníčko je třeba LS Fashion Soleil.