• +420 725 419 680 Po-Pá 9-15 h
  • Facebook

Správná taška pro muže

9.1.2018, 13:05

Když se pánové oblékají, vezmou obvykle na sebe to první, na co v šatníku narazí. Pak ale dojde na problém jménem taška. Tato součást outfitu přináší mužům asi největší trable. Do čeho schovat všechny potřebné věci? Přečtěte si článek, který vám pomůže s výběrem správné pánské tašky.

Dbejte na styl 

Ne ke každému outfitu se vaše oblíbená taška bude hodit. Je rozdíl, zda se právě chystáte na jednání nebo jen ven za přáteli. Ideální je mít doma po ruce nejméně tři tašky. 
Do práce si pořiďte elegantní kufřík, na volný čas si nechte malou brašnu nebo stylový batoh. Co se týče sportu, měl byste vlastnit i speciální zavazadlo, do kterého schováte všechno příslušenství do ,,fitka‘‘.

Co nosit? 

V současné době jsou velmi oblíbené takzvané weekender bag, seženete je i v malých velikostech. Tato taška se vám může hodit i na drobné cesty. 
Velkou roli hrají taky batohy, momentálně frčí retro ve stylu aktovky. Pokud seženete batoh s koženými přezkami v barvě vašich bot, máte vyhráno.  
Dalším druhem jsou stylové brašny, které lze upevnit i přes rameno. Jejich největší výhoda je asi ta, že nezaměstnávají vaši ruku a vy se s brašnou můžete projíždět třeba na kole. Alespoň jedna brašna by měla být součástí šatníku každého muže. 

Dojem úspěšného muže

Zaměřte se i na tvar a elegantní barvy, které budou ladit s většinou vašeho oblečení. Vaše tašky by měli mít spíše ostřejší rohy. Obdélníkové tašky jsou asi nejběžnější typem mužských příručních zavazadel. V obchodech se však můžete setkat i s taškami válcovitého stylu, které mají zastoupení zejména u bowling bags. Vaše taška by neměla být přeplněná. Před nákupem nového doplňku se rozmyslete, co všechno v tašce budete chtít běžně nosit. 
Americké průzkumy prokázaly, že čím mužněji pánská taška vypadá, tím lépe muž celkově na ženy působí. Takže pánové, dejte si na výběru správné ,,chlapské‘‘ tašky opravdu záležet. Nezapomeňte taky na to, že vaše taška by měla vždy zářit čistotou. 

Investujte do kvality

Asi nepotřebujete mít doma tisíc druhů tašek nejrůznějších barev a stylů jako vaše přítelkyně nebo manželka, že? Vzhledem k tomu, že jistě chcete, aby vám jedna kabela vydržela minimálně rok, je třeba dbát na kvalitu
O kvalitě tašky vypoví nejvíc její materiál. Kupte si tašku vyrobenou z pravé kůže. Tato investice se opravdu vyplatí. Kožené tašky se neošoupou, nepraskají, neodírají se a ani léty nestárnou. Nemusíte zůstávat vyloženě jen u tašek, stylové vybavení v podobě kufru, batohu nebo pracovního kufříku bude vypadat luxusně. 

Věděl jste že..? 

..dámská kabelka dle etikety nikdy nepatří do rukou muže. Jde o soukromí každé ženy, která by ho měla mít stále pod kontrolou. Ale pozor, pomoc s velkým nákladem v podobě cestovní tašky nebo kufru je samozřejmostí. 

..kabelka není jenom dámský pojem. V současné době se společnost naučila nazývat mužské doplňky jako tašky. Kdybyste však vaši brašnu nazval kabelkou, chybu neuděláte. Pojem kabelka navíc vznikl za účelem pojmenování čistě mužské skrýše na cennosti